Користь та шкода від підживлення дріжджами. Рецепти підживлення

Користь та шкода від підживлення дріжджами. Рецепти підживлення

Від admin

Наразі з’явилися нові ЕМ-препарати або мікробіологічні добрива. У складі бактерії, що ферментують гриби та дріжджі. Дія дріжджів, звичайних пекарських, сухих та живих, чимось схожа на дію нових препаратів. Чому ж дріжджі, не вважаються добривом, на відміну ЕМ. Вся справа у різній дії. ЕМ активізують мікрофлору в будь-якому ґрунті, рослини ростуть краще і менше хворіють. Ще про способи застосування детальніше розписано тут https://tdazovcable.kiev.ua/drizhdzhova-pidgodivlya-dlya-roslin-recepti-i-sposobi-zastosuvannya/.

Що роблять дріжджі? Стимулюють розкладання органіки у ґрунті. Тобто працюють лише на добре удобреній гумусом землі.

Плюси та мінуси внесення дріжджів у ґрунт

  • У дріжджах вміст білка 65%, 10% амінокислот, мінерали, мікроелементи, органічні сполуки заліза.
  • Зміцнюють рослини, підвищують стійкість до захворювань.
  • Підгодована перед висадкою розсада, краще перенесе пікірування, менше витягуватиметься.
  • Укорінення розеток суниці на 100% краще.
  • Гарне позакореневе підживлення.

Мінуси:

  • Не можна зловживати дріжджовими складами. Вони стимулюють вегетацію, тому вносити потрібно навесні в розсаду або влітку.
  • Процес бродіння пов’язаний з інтенсивним поглинанням кальцію та калію з ґрунту. Якщо не внести золу або мінеральні підживлення, то рослини після бурхливого росту почнуть чахнути.
  • Не можна вносити за низької температури. Якщо ґрунт не прогрівся, грибки будуть малоактивні.

Користь та шкода від підживлення дріжджами. Рецепти підживлення

Рецепти

  1. “Класичний”. Свіжі дріжджі.

200 г розчиняють у 1 літрі теплої води. Потім переливають у велике відро та додають 9 літрів чистої води.

Розвести 100 г живих дріжджів у 10 літрах теплої води та залишити на добу.

Для великої площі із зеленою травою. На 1 відро зеленої скошеної трави потрібно 500 г сухарів, 500 г дріжджів. Все помістити в 70-літрову бочку. Наполягати 1-2 дні і потім поливати одразу.

Для огірків помідорів виливають по літру розчину під кожен кущ (це для будь-якого з рецептів).

Баклажани, перець теж по 1 літру під кущ.

Морква, цибуля, буряк – на погонний метр 3 літри.

Для полуниці – 4-5 літрів на погонний метр.

Для позакореневого підживлення. Роблять інший розчин. Спочатку розводять свіжі дріжджі у 10 літрах води. Наполягають 2-3 години. Потім розводять 5 л. І цим обприскують листом. Ця процедура для профілактики від фітофторозу та борошнистої роси. Перший раз обробка листом проводиться через 2 тижні після висадки розсадою. А потім до бутонізації можна робити кожні 2 тижні.

Під смородину, аґрус – 10 літрів під кущ.

Під малину – 1 літр під кущ.

Під плодові дерева в залежності від віку 1-5 цебер.

Що ще можна робити у дріжджовому розчині

Навесні підгодує кімнатні рослини, якщо чахнуть. 50 г свіжих дріжджів розвести в півлітра теплої води. Потім довести до трьох літрів. Поливати зволожений ґрунт після основного поливу. По чайній ложці горщик об’ємом 0,5-0,75 л. По 2 столові ложки у горщик об’ємом 1-1,5 літра. 4-5 столових ложок у горщик більше 2,5 літрів.

Замочити насіння перед посадкою. Дріжджі прискорять проростання. 0,5 літра теплої води додають 20-30 г живих або 1 чайну ложку сухих. У сухі ще цукор 2 чайні ложки. У живі не треба. Потім змочити марлю, не віджимати. Розкласти насіння. Згорнути марлю і запакувати в поліетиленовий пакет, залишити невелику лужок. Помістити у тепле місце. Насіння прокльовується через 1-2 доби.

Для швидкого вкорінення живців. Роблять розчин лише із свіжих дріжджів. 60-70 г розчинити в півлітра теплої води. Опустити в розчин живця на 2 дні. Потім поставити гілочки у звичайну воду. Коріння відростають і швидко розгалужуються.